• Poslední verze: ZWCAD 2025
  • Výrobce: ZWSOFT
  • Základní popis: ZWCAD je výkonné 2D a 3D CAD řešení umožňující uživatelům pracovat s výkresy AutoCADu ( DWG , DXF ) od verze 2.5 do 2025 a to ve známém prostředí kompatibilním s prostředím AutoCADu.
  • Jazykové verze: CZ, EN, GE, HU, PL, RU, FR, ...
  • Nativní formát souborů: DWG (2025)

ZWCAD

Na základě průzkumu mezi českými a slovenskými uživateli ZWCADu, který jsme provedli v měsíci červenec 2014, vyplývá, že 64% uživatelů ZWCADu nejvíce oceňuje DWG kompatibilitu, rozhraní podobné AutoCADu a vynikající poměr cena/výkon.

ZWCAD nabízí za zlomek ceny programu AutoCAD®, drtivou většinu jeho funkčnosti, prakticky identické prostředí a způsob práce, + navíc pokrokové technologie jako jsou ovládání gesty myši, hlasové poznámky k objektům výkresu a jiné.

 

Minimální Systémové požadavky pro ZWCAD 2025:
  • Operační systém: Microsoft Windows 10, Windows11 (Pro, Enterprise),
  • CPU: Intel Pentium 4
  • RAM: 2 GB
  • Grafická karta: 1024x768 True Color

ZWCAD vs AutoCAD

Ve srovnání s "velkým" AutoCADem, ZWCAD disponuje téměř identickým prostředím, způsobem práce, a stejnou celkovou strukturou výkresů včetně podpory fontů (SHX), šrafů (PAT), čar (LIN ), stylů vykreslování (CTB a STB), podporou Lispu, VBA i ZRX (ekvivalent ARX), podporou .NET, souborů jednotek (UNT), snímků (SLD), 2D a 3D příkazy na tvorbu a úpravu objektů, kompletní sadou pro kótování a popisování, ... atd. AutoCAD oproti ZWCADu nabízí pokrokovější funkce při 3D modelování, a při některých nástrojích má více voleb a možností. Rozdíl je i ve formátu DWG. ZWCAD používá tzv. "Open DWG formát" a AutoCAD tzv. "Trusted DWG formát". Kompatibilita obou DWG formátů je na vysoké úrovni a při své práci se s problémy kompatibility prakticky nesetkáte. Bez obav tedy můžete sdílet své výkresy mezi AutoCADem a ZWCADem.

 

Licencování ZWCADu

Samostatná licence

Licenci je možné nainstalovat a aktivovat pouze na jednom počítači..

Síťová plovoucí NET licence

ZWCAD LicensingSíťové licence nejsou vázány na konkrétní pracovní stanici nebo instalaci, ale centrální server dynamicky a okamžitě přiděluje síťovou licenci z množiny volných licencí jakmile se spustí produkt ZWCAD ve vaší síti. ZWCAD tedy můžete instalovat na libovolný počet počítačů, přičemž o zpřístupnění licence se stará licenční server.

 

Výhody síťové licence
- Licence můžete volně přenášet na různé počítače.
- Licence můžete "vypůjčit" na počítač či notebook - a používat tak licenci mimo sítě či internetu.
- Licence pracovní stanice můžete instalovat a konfigurovat ze sdíleného adresáře.
- Nastavením VPN (Virtual Private Network) můžete licencovat ZWCAD na "velké vzdálenosti".

Ochrana licence

Softwarovým způsobem

Ochrana licence je řešena softwarovým způsobem. Přenos licence na jiný počítač je řešen pomocí správce licencie.
ZWCAD Licensing SW

Pomocí USB klíče

Ochrana licence je řešena hardwarovým způsobem pomocí USB klíče. Přenos licence na jiný počítač je řešen přenesením USB klíče.
ZWCAD Licensing USB

ZWCAD - Download

Dostupné soubory:
ZWCAD 2025 CZ / 64bit
Velikost 710.37 MB Datum 16-05-2024

Nejnovější česká 64 bit. verze ZWCAD 2025 pro Windows.
vernum: 25.00_2024.05.09(#11749)

Novinky a přehled ZWCADu

DWG 2020 podpora a ještě více

zwcad dwg 2013ZWCAD umí otevřít a zapisovat do DWG/DWF 2020 a DWF souborů. Je plně kompatibilní s ostatními hlavními CAD programy a může zapisovat bloky do DWG 2020.


SUPER ŠRAF (pouze ZWCAD 2025)

ZWCAD 2015 Super šrafUniverzální šrafování obrázkem, blokem či externí referencí ... atd ď
Standardně je šrafování objektu omezeno na na předem definované šrafovací vzory. Volné a pohodlné používání šrafů Vám ušetří čas na důležitější činnosti. V ZWCAD 2025, pomocí Super šrafy úplně změníte způsob dosavadního šrafování. Můžete šrafovat různými objekty, včetně obrázku, bloku či externí reference, a nebudete omezováni pouze na předdefinované šrafovací vzory.


Google Earth - Přímý import (pouze ZWCAD 2025)

ZWCAD 2015 Google earthS aplikací Google Earth projektujte v reálném světě
Navrhování ve stavebnictví a architektuře může být někdy obtížné, protože navrhované objekty musí být dokonale sladěné se skutečným prostředím. Do ZWCAD 2025 můžete přímo importovat grafické snímky z aplikace Google Earth. Tato nová funkce Vám umožní prohlížet Váš konečný návrh na aktuální mapě.


Přizpůsobování a tažení profilů (pouze ZWCAD 2025)

ZWCAD 2015 Loft a SweepVytvářejte snadno 3D modely pomocí tažení a přizpůsobování profilů
Tažení a přizpůsobování profilů vytvoří 3D model tažením otevřené nebo uzavřené křivky podél otevřené nebo uzavřené cesty, nebo určením sledu profilů. V ZWCAD 2025 nakreslením profilu a kliknutím na funkci tažení/přizpůsobování profilů snadno transformujete Váš 2D model do 3D. Nově přidané vlastnosti pro tažení a přizpůsobování profilů urychlí proces postupů pro tvorbu 3D v ZWCAD 2025, který obsahuje také plné ACIS modelování a editaci, ACIS prohlížení, 3D orbit, rendering a také vizuální styly (Skrýt a stínovat).


Unikód (pouze ZWCAD 2025)

ZWCAD 2015 UnikodPlynulá mezinárodní spolupráce
ZWCAD 2025 je nyní plně postaven na Unikódu. Pro Vás to prakticky znamená odbourání nečekaných problémů s různými mezinárodními znaky ve Vašem výkrese a tedy můžete ve Vašich výkresech kombinovat různé znaky libovolné abecedy.


Pokročilá podpora dynamických bloků (pouze ZWCAD 2025)

zwcad dynamic blocksZWCAD podporuje většinu často používaných parametrů dynamických bloků, jako je lineární, otáčení, převrácení, zarovnání, viditelnost a vyhledávání. Vzhled bloku můžete změnit parametrickými uzly nebo na paletě Vlastnosti.


Plynulá práce mezi desktopem a mobilem (pouze ZWCAD 2025)

ZWCAD+ Syble Se vstavaným Online Modulem v ZWCAD, nyní můžete ukládat výkresy a uživatelské konfigurace do cloudových služeb třetích stran jako Dropbox, GoogleDrive a další. ZWCAD také poskytuje mobilní řešení, ZWCAD Touch pro přenosná zařízení. To Vám umožní svobodně pracovat na desktopu a na cestách


Snadné načtení .Net aplikací pomocí NETLOAD (pouze ZWCAD 2025)

zwcad apiZWCAD podporuje .NET API. S nástrojem NETLOAD, můžete pohodlně načíst .NET aplikace. Vývojáři aplikací mohou použít .NET pro vývoj profesních aplikací ZWCAD usnadňující navrhování specifických profesí.


API kompatibilita na úrovni kódu a snadné vytváření lepších řešení (pouze ZWCAD 2025)

ZRX, ARX a .NET jsou kompatibilní na úrovni kódu. Lisp rutiny lze nyní spustit přímo na ZWCAD bez, nebo s pouze pár úpravami. Nové API umožní vývojářům portovat jejich aplikace na ZWCAD 10 násobne rychleji.


Inteligentní hlas (pouze ZWCAD 2025)

zwcad smart voicePomocí příkazů SMARTVOICE, VOICEMAN a VOICESHOW, můžete snadno uložit své hlasové informace jako entity do Vašeho výkresu.


Inteligentní výběr (pouze ZWCAD 2025)

zwcad smart selectInteligentní výběr umožňuje návrhářům najít podobné entity pohodlným výběrem vlastností. Když návrháři potřebují najít určitý typ entity jako např. reference bloku bez ohledu složité vlastnosti, již nemusí používat příkaz Najít, který obsahuje složitý výběr vlastností.


Přizpůsobitelné uživatelské rozhraní (pouze ZWCAD 2025)

zwcad customizeMůžete si přizpůsobit vaše ZWCAD menu, příkazy, toolbary, horké klávesy, a aliasy. ZWCAD+ vám přináší to nejpohodlnější návrhové prostředí pro umožnění nejefektivnější práce.


Plynulá a solidní práce se složitými úkoly (pouze ZWCAD 2025)

zwcad fluent workingNová optimalizační technologie paměti umožňuje ZWCAD otevřít jakýkoliv výkres s 50% snížením využití paměti. Proto dokáže plynule pracovat i s výkresy, které mají více než 100 MB. To také zajišťuje možnost nepřetržité celodenní práce


Inovujeme pro zabezpečení všech Vašich potřeb (pouze ZWCAD 2025)

zwcad smart mouseInteligentní myš, chytrý výběr a různé ribonové rozhraní jsou ušité tak aby Vám poskytli zážitek ze snadné, flexibilní a rychlé práce.


Bezproblémová DWG kompatibilita s ostatními CAD programy (pouze ZWCAD 2025)

zwcad compatibilityPo více než 50,000 extrémně přísných testů výkresů pro zajištění bezproblémové .dwg kompatibility, ZWCAD+ usnadňuje multi-platformní komunikaci jako nikdy předtím..

Porovnejte si ZWCAD s AutoCADem a uvidíte jak ZWCAD splňuje Vaše požadavky a to za lepší cenu.

Asociativní kóty (pouze ZWCAD 2025)

ZWCAD+ Associative Dimensions ZWCAD vytváří kóty kterých měřené hodnoty, umístění a orientace jsou automaticky upraveny spolu s úpravou geometrických objektů. Tato inteligentní funkce anotace umožňuje pracovat mnohem efektivněji.


Obrázky (pouze ZWCAD 2025)

ZWCAD+ Image Nové jádro ZWCAD zpracovávající obrázky, nyní umožňuje vložit nebo upravit velké rastrové obrázky bez problémů v různých formátech, jako jsou BMP, TIFF, GIF, JPG, PCX, a Targa.


Multiodkazy (pouze ZWCAD 2025)

zwcad mleadersMultiodkazy vám umožní připojit popisy s více odkazovými čarami. Můžete velmi pohodlně přidat odkazovou čáru k existujícímu objektu multiodkazu nebo odkazovou čáru odebrat.


Šrafy (pouze ZWCAD 2025)

zwcad hatchŠraf vyplní uzavřenou oblast objektem s plnou výplní, s výplní přechodu barev nebo předdefinovaným šrafovacím vzorem. Můžete si tak pro prezentaci udělat snadno skutečně živé výkresy. ZWCAD podporuje .PAT soubory z jiných běžných CAD programů.


Revizní obláček

zwcad revision cloudRevizní obláčky upozorňují na oblasti výkresu, které obsahují revize. Můžete si vybrat styl revizního obláčku: normální, nebo kaligrafie. Na revizními obláčky můžete převést objekty, jako jsou kruhy, elipsy nebo křivky.


Externí reference (pouze ZWCAD 2025)

zwcad external referencesVložte celé DWG soubory jako externí reference. Díky tomu všichni ve vašem týmu mohou spolupracovat společně na velkých projetech, a nezvýší se podstatně velikost souboru výkresu.


Palety nástrojů (pouze ZWCAD 2025)

zwcad tool palletesNyní obsahují nové vestavěné stavební, strojírenské a elektro bloky, přímo v ZWCAD. Navíc umožňují export a import upravených bloků.


Design Center

zwcad design centerDesign Center umožňuje vyhledávat a přistupovat k libovolným CAD zdrojům uloženým na vašem počítači nebo jiných počítačích v místní síti. Z jiných výkresů můžete vložit nejenom jejich obsah do aktuálního výkresu, ale i například kótovací styly, bloky, styly textu, typy čar, a dokonce i hladiny.


Správce vlastností hladin

zwcad layer properties managerSprávce vlastností hladin obsahuje všechny hladiny a jejich vlastnosti pro dávkové zpracování. Úpravou vlastností a použití změn ve Správci výrazně snížíte vizuální složitost výkresu.Záložky dokumentů

zwcad multiple document tabsMůžete otevřít současně více výkresů, a snadno a rychle mezni přepínat z jednoho do druhého.


Plotrování

zwcad plotVýkresy můžete vykreslovat jak na tiskárnu nebo plotr, tak i do souboru. Více možností vám pomůže vyladit výsledky, včetně nastavení formátu papíru, nastavení měřítka vykreslování, výběru stylu vykreslování, a přidáním vykreslování.


CTB\STB

zwcad ctb stbZWCAD poskytuje dva typy tabulek stylů vykreslování: pojmenované styly vykreslování (STB) a barevně závislé styly vykreslování (CTB). To vám umožní přiřadit definice jak vykreslovat tloušťku čar, barvu, typ a další.


Publikování

zwcad publishMůžete publikovat modely a rozvržení do samostatných nebo více stránkových souborů DWF nebo na plotr, což vám umožní bezpečně a rychle sdílet výkresy s ostatními.


Maximalizace výřezu (pouze ZWCAD 2025)

ZWCAD+ Viewport maximaliztation Maximalizace výřezu umožňuje volně editovat výkresy pomocí výřezu beze změny měřítka a umístění výřezu.


Overkill (pouze ZWCAD 2025)

zwcad overkillOverkill odstraní duplicitní nebo částečně překrývajících se objekty z výkresu.


Vybrat podobné (pouze ZWCAD 2025)

zwcad select similarPřidejte podobné objekty do výběrové množiny podle shodných vlastností jako je barva, hladina, typ čáry, název a jiné.


Izolace objektů (pouze ZWCAD 2025)

zwcad object osolationIzolace objektů řídí viditelnost objektu nezávisle na izolaci hladiny, a dokáže zobrazit pouze vybrané objekty a skrýt vše ostatní. Díky tomu je práce s komplikovanými výkresy mnohem jednodušší a rychlejší.


 

Objednávky a cenová nabídka

ZWCAD Online nákup

Pokud si přejete objednat ZWCAD, můžete tak pohodlně udělat i bez registrace v našem internetovém obchodě.
Klikněte na: Online nákup ZWCADu

Rychlá objednávka

Pokud se neradi orientujete v online obchodech, pro objednání můžete využít náš formulář pro rychlou objednávku.
Klikněte na: Rychlá objednávka

Cenová nabídka

Pro ZWCAD Vám rádi vyhotovíme výhodnou cenovou nabídku.
Klikněte na: Kontaktní Formulář

TECHSOFT CAD eShop

Podpora a školení

Podpora pro ZWCAD

Školení ZWCADu

Naše společnost již přes 20 let poskytuje pro AutoCAD a alternativy AutoCADu školení jakékoliv úrovně a to buď přímo ve Vaší kanceláři, nebo online přes internet (s nahráváním školení na video).

Doporučována délka komplexního školení ZWCADu, na kterém s Vámi projdeme všechny důležité oblasti a techniky práce se ZWCADem, je 16 hodin.

Pokud máte zájem o školení ZWCADu - kontaktujte nás prosím prostřednictvím formuláře: Kontaktní Formulář

Go to top